3 body jsme ztratili těsně před koncem

28.09.2017 od 16:30 – 15. kolo KP 2017/2018
FK Kostelec n. O. – TJ Jiskra Hořice 2:2 (1:0) 4:3 PK
STŘELCI: 14. Hašek Aleš, 90. Krupka Dominik – 64. Melichar Jiří, 81. Rubeš Josef (pen.)
SESTAVA: Žižka – Pour, Melaga, Vodnárek, Šeda (62. Tomáš) – Rozsévač – Kočí (70. Šlambera), Palm P. (76. Vávra), Rubeš, Kuneš J. (46. Kuneš P.) – Melichar (87. Kolovrátník)
ŽK: 2:3 (49. Rubeš, 90. Pour, 90. Žižka)
Diváků: 140
Celý zápas ←

Předehrávané utkání posledního podzimního kola jsme odehráli v Kostelci nad Orlicí. Domácím se v poslední době dařilo a posunuli se až na třetí místo tabulky. V prvním poločase také byli lepší a vedení 1:0 bylo zasloužené ale zároveň nám dávalo šanci do druhého poločasu. Zlepšený výkon a dva dobře řešené protiútoky znamenaly obrat ve výsledku a už se zdálo, že odvezeme překvapivou výhru. V závěru došlo k ošetřování Vodnárka a domácí z tlaku v nastavení vyrovnali. Následné penalty už zvládli daleko lépe domácí.
V prvním poločase jsme dost chybovali v rozehrávce a často ztráceli lehce míč. Domácí si tím vytvořili převahu. V 15. minutě jednu z chyb využili k brejku a kanonýr Hašek bezpečně sólo únik proměnil. Domácí byli i nadále přesnější v kombinaci, ale velkou šanci si už naštěstí nevytvořili. V závěru poločasu tak jsme měli i šanci vyrovnat. Nejprve hlavičkoval Melichar vedle a v poslední minutě po průniku Melichara byl ve veliké šanci Kočí, ale nechal vyniknout domácí brankáře.
Druhý poločas začal velikou šancí domácích. Po rohu se od Poura odrazil míč k domácímu hráči a ten ve velké šanci zblízka netrefil. V 64. minutě skvěle řešení útok po ose Rubeš – P. Kuneš – P. Palm – jeho střela je sražena, ale Melichar míč do branky přece jen dostane – 6. zápas v řadě vstřelená branka a je vyrovnáno – 1:1. Domácí chtějí vyhrát a tlačí se dopředu, ale naše defenziva pracuje dobře. V 80. minutě odkopává míč z vápna Pour na Melichara a ten prokáže svou rychlost – z půlky uteče obráncům a při kličce brankáři je faulován – penalta. Tu bezpečně proměňuje Rubeš a ujímáme se vedení – 1:2. Pak už se snažíme výhru ubránit, ale v závěru po srážce hlav je ošetřován Vodnárek a po rohovém kopu v nastavení domácí přece jen vyrovnávají na 2:2. Je to škoda – k výhře chybělo jen pár minutek. Penaltovou loterii zvládli lépe domácí – prosadili se všichni. Z našich proměnili Šlambera, Rubeš a Melaga, naopak neuspěli Rozsévač a Kuneš.
V neděli nás čeká další soupeř ze špice tabulky – a to druhá Jaroměř.

Miroslav Umlauf, vedoucí týmu (domácí):
V prvním poločase jsme měli na víc než jednobrankové vedení. Hosté nás za to v druhém dějství potrestali a nakonec můžeme být hodně rádi za dva body. Herně nám utkání nevyšlo, chybělo i vyšší nasazení, které jsme měli v předchozích týdnech. Respekt k odvážné hře soupeře, pochvalu zaslouží rozhodčí.

Josef Vydra – vedoucí mužstva (hosté):
První poločas byli domácí lepší a zaslouženě vedli. V druhém poločase se náš výkon zlepšil a dokonce jsme sahali po překvapivých třech bodech. Branka v nastavení když jsme hráli bez zraněného stopera Vodnárka tak zařídila asi zaslouženou remízu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.