Z Rychnova opět bez bodu

22.10.2017 od 15:30 – 11. kolo KP 2017/2018
FC Spartak Rychnov – TJ Jiskra Hořice 5:2 (2:1)

STŘELCI: 39. Počtýnský Jiří, 42. Zajíček Roman (pen.), 56. Kráčmer Matěj, 79. Nosek Jakub, 84. Kráčmer Matěj – 7. Melichar Jiří, 81. Melichar Jiří
SESTAVA: Žižka – Šeda (72. Tomáš), Rubeš, Vodnárek, Pour – J. Kuneš (69. P. Kuneš), Rozsévač, P. Palm (72. Melaga), Kočí – Melichar, Šlambera
ŽK: 2:2 (51. Šlambera, 82. Pour)
Diváků: 75 

Zápas se sousedem v tabulce a dosud se trápícím Rychnovem byl kromě začátku velice neradostným představením. Domácí se chytili a kromě pěti branek jsme ještě mnohokráte měli štěstí. K potupné desítce tentokráte nebylo daleko. Někteří hráči si neuvědomují, že nejedou na výlet si zahrát fotbálek, který by je moc nebolel a neuvědomují si, že fotbal je kolektivní sport. Pokud si to hráči, kteří jinak fotbalovou kvalitu mají nesrovnají v hlavě budou muset nastat velké změny. Čekají nás tři důležité zápasy, které zřejmě mohou určit osud celé sezony. Výborný start pak postrádá další smysl a výhry nad Libčany a Náchodem budou k ničemu.
Teď k vlastnímu zápasu. Začátek byl dobrý. V 6. minutě vysunul Šeda Melichara, který utekl obráncům a podél brankáře nás posílá do vedení – 0:1. Ve 14. minutě stejný hráč opět utekl tentokráte od postranní čáry, bohužel si míč předkopl a domácí brankář stačil zakročit. Tím se naše dobrá hra ukončila a začali se prosazovat domácí. V 15. minutě skvěle zakročil proti střele po zemi Žižka a za chvilku šla střela těsně vedle naší branky. Ve 27. minutě se štěstím zasahuje opět náš brankář. Tlak domácích sílí a přispíváme k tomu naší až zbabělostí podstoupit osobní souboj a častými ztrátami. Naopak domácí ještě přidávají na důrazu a nasazení a tak se i skóre začíná obracet. Ve 40. minutě po lehké ztrátě míče dostává míč domácí kanonýr Počtýnský a sám proti Žižkovi se nemýlí – 1:1. O minutu později zahrává rukou ve vápně Šeda a z penalty Zajíček otáčí na 2:1. A to nás ještě zachránilo těsně před tím břevno.
Druhý poločas jen prohloubil náš zmar. V 52. minutě tentokráte zvoní tyč naší branky. V 56. minutě chyba stopera a Kráčmer sám na Žižku domácí definitivně uklidňuje – 3:1. V 80. minutě další tyč naší branky a protože nejsme schopni odkopnout míč do bezpečí po několika zablokovaných pokusech se prosazuje střelou do šibenice Nosek – 4:1. V 82. minutě trocha radosti i na druhé straně – individuálně se prosazuje Melichar a prostřeluje brankáře – 4:2. Bohužel ještě v 85. minutě přihlížíme jak Kráčmer popáté překonává Žižku. 
Musíme věřit, že příští neděli proti Třebši předvedeme úplně jiný výkon.

Mgr. Jan Čermák – trenér (domácí):
No konečně… Dnes jsme naznačili svou ofenzivní sílu, i když hosté zpočátku byli hodně proti. Závěr – 5 vstřelených branek, 3x tyč, 1x břevno… Dobrý náznak našich možností. Nezpychnout a pracovat dále, to je oč tu běží – prostě jediná možnost… Chválím rozhodčí za předvedený výkon a naši hráči? – Ti vědí….

Josef Vydra – vedoucí mužstva (hosté):
Na výkon z minulého týdne jsme navázali pouze v úvodu, pak už to bylo velmi špatné. Rychnov, který se potřeboval výsledkově chytit si nemohl přát lepšího soupeře. Až na malé výjimky bezkontaktní fotbal se spoustou lehkých ztrát umožňoval domácím vytvářet si jednu šanci za druhou. Takto pokračovat nelze!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář