Áčko nestačilo na Chlumec

12.11.2017 od 14:00 – 14. kolo KP 2017/2018
TJ Jiskra Hořice – FK Chlumec n. C. 1:3 (0:2)

STŘELCI: 85. Melaga David – 13. Labík Jan, 32. Hartman Jakub, 73. Kučera Jiří PK
SESTAVA: Žižka – Tomáš (81. Melaga), Rubeš, Vodnárek (46. Šeda), Pour – P. Kuneš (46. Kněžourek), P. Palm (66. Vávra), Rozsévač, Kočí – Šlambera, Melichar
ŽK: 2:3 (72. Melichar, 75. Pour)
ČK: 1:0 (72. Rubeš)
Diváků: 130
-> ZÁZNAM UTKÁNÍ <-

V předposledním podzimním mistrovském zápase nás Chlumec jasně přehrál a zaslouženě vyhrál. Jeho hráči byli důraznější a rychlejší a to rozhodlo. Bohužel naše forma z počátku sezony je ta tam a v posledních zápasech je to spíše jedno velké trápení. Většině našich hráčů chybí odvaha v osobních soubojích a ty pak značně prohráváme. Jak se nám dařilo například v zápasech s Libčany a Náchodem na to teď můžeme jen vzpomínat. Tam se vedlo dobře všem hráčům na hřišti a všechno nám vycházelo. Teď chybí i trocha štěstí a špatné výsledky mají vliv i na sebevědomí hráčů. Co šlo v srpnu téměř samo se nyní nedaří. Chybí i nasazení a bojovnost některých hráčů. Nezbývá než se připravit na poslední podzimní zápas s Třebší, který může být klíčový pro celou sezonu, pak se v zimně připravit na jarní odvety a věřit, že se mužstvo dá znovu dohromady.
V prvních minutách nedělního zápasu jsme si vytvořili poměrně velký tlak a tlačili se před branku Chlumce. Míče do vápna však nenacházeli naše hráče a tak se hosté ubránili. Největší šancí byl ve 4. minutě centr Palma, který málem skončil vlastní brankou.
V 8. minutě poprvé zahrozili hosté – křížná Pilařova střela skončila těsně vedle. Tímto naše převaha skončila a Chlumec nás začal přehrávat. Ve 13. minutě dlouhý míč našel Labíka, Vodnárek uklouzl a chlumecký útočník sám proti Žižkovi nezaváhal – 0:1. V 25. minutě naše velká šance na vyrovnání. Melichar utekl obraně hostí, přehodil brankáře, ale zakončení hlavou se nepovedlo a obránci míč ukopli do bezpečí. Ve 28. minutě ještě velkou šanci zachránil na brankové čáře Vodnárek, ale o pět minut později nás ve vápně vyškolil Hartman – krátkou kličkou obešel Poura a k tyči zvýšil na 0:2.
Druhý poločas byl již na rozbitém hřišti spíše bojem. Hosté si zkušeně hlídali výsledek a do šancí nás nepouštěli. Naopak hrozili z brejků a v 71. minutě definitivně rozhodli. Oblouček mířící do branky vyráží Rubeš rukou a nemohlo nastat nic jiného než červená karta a penalta. Tu proměnil Kučera  a stav je 0:3. V závěru se nám podaří přece jen výsledek trochu zkorigovat. Dobře kopnutý roh Kočím hlavičkuje zblízka Melaga na 1:3.

Josef vydra – vedoucí družstva (domácí):
Soupeř byl rychlejší a důraznější a tak vyhrál zaslouženě.
David Homoláč, trenér (hosté):
Na těžkém terénu jsme domácí téměř nepustili do šance a po solidním výkonu si zaslouženě odvážíme tři cenné body.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.