Facka od Jaroměře

01.10.2017 od 16:30 – 8. kolo KP 2017/2018
TJ Jiskra Hořice – FK Jaroměř 1:4 (0:2)
STŘELCI: 67. David Melaga – 39. Kilevník, 42. Častvaj, 75. Petráček, 84. Jirásek
SESTAVA: Žižka – Pour, Melaga, Šeda, Tomáš (46. Vávra) – Rozsévač – Kočí (46. J. Kuneš), P. Palm (75. Kněžourek), Rubeš, P. Kuneš (71. Šlambera) – Melichar
ŽK: 4:3 (27. Rubeš, 54. Šeda, 69. Melaga, 80. Vávra)
Diváků: 270
→ Celý zápas ←

Nejméně povedené utkání ovšem proti zatím nejlepšímu týmu proti kterému jsme hráli. Jaroměř nás přehrávala ve většině herních činností, byla rychlejší, důraznější a daleko nebezpečnější. Nám se naopak tentokráte nedařilo skoro nic. Nejlepším hráčem byl jednoznačně brankář Žižka, který zabránil ještě potupnější porážce. Omluvou nemůže být ani absence tradiční stoperské dvojice. Chyběla i bojovnost a nasazení, kterými jsme přehráli silné Libčany a Náchod. Na druhou stranu nelze dělat z tohoto zápasu tragédii – čekají nás další důležitá utkání.
V prvním poločase se zajímavé situace odehrávaly jen před naší brankou. Ve 24. minutě postupoval na Žižku osamocený Škoda – jeho zakončení bylo slabé. Ve 34. minutě šanci Kilevníka skvěle likviduje Žižka. Ve 39. minutě si ve vápně udělá co chce opět Kilevník a otevírá skóre – 0:1. Za dvě minuty opět dvakrát skvěle zakročil náš brankář, ale obránci ho nechávají na holičkách a Častvaj míč doráží do branky – 0:2.
Druhý poločas začal opět zázračným zásahem Žižky a pak se na chvíli dostáváme do hry. V 61. minutě po trestném kopu Poura se důrazně prosazuje Melaga a dává nám nečekanou naději – 1:2. Hosté trochu znervózní a snažíme se o vyrovnání. Bohužel vyložená šance chybí a tak brejky Jaroměře znamenají nejen nebezpečí, ale i rozhodnutí. V 75. minutě jeden takový brejk zakončuje nekompromisně Petráček a dává hostím klid – 1:3. V 83. minutě po zaváhání obrany ještě upravuje na konečných 1:4 Jirásek.
V sobotu zajíždíme do Vysoké k utkání s dalším předním celkem KP.

Josef Vydra – vedoucí mužstva (domácí):
Jasně nejlepší soupeř na jakého jsme dosud narazili. Zaostávali jsme v rychlosti, nasazení i důrazu. Naším nejlepším hráčem byl jednoznačně brankář Žižka, který nás zachránil od mnohem potupnější porážky. Velká škola pro především mladé hráče. Jaroměři gratuluje jak k výkonu tak k zasloužené výhře. Pochvala i pro rozhodčí.

Exnar Miloš, trenér (hosté):
Klíčem k dnešním třem bodům byla zejména velmi dobře organizovaná defenzivní činnost celého mužstva. Hodně nám pomohly vstřelené branky v závěru I. půle. Zápas se definitivně zlomil třetím gólem. Dnešní vítězství celý tým věnuje předsedovi klubu Jiřímu Lebedinskému a přeje mu úspěšnou rekonvalescenci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.