Prohra s RMSK

24.09.2017 od 16:30 – 7. kolo KP 2017/2018
RMSK Cidlina – TJ Jiskra Hořice 3:1 (3:0)
STŘELCI: 19. Mokošín Patrik, 21. Mejstřík Pavel, 36. Vincour Matěj – 52. Melichar Jiří
SESTAVA: Tlustý – Pour (75. Kočí), Melaga, Vodnárek, Šeda – Rozsévač – Šlambera (46. Kolovrátník), Palm P., Rubeš, Kuneš P. (46. J. Kuneš) – Melichar (77. Vávra)
ŽK: 2:5 (41. Tlustý, 54. J. Kuneš, 55. Pour, 77. Vodnárek, 92. Šeda)
Diváků: 110
Celý zápas

Po velkém vítězství proti Náchodu nás čekal další soupeř se zvučným jménem v KP a to Cidlina Nový Bydžov. Tentokráte jsme však nastupovali k zápasu s trojnásobně vyšším bodovým ziskem než domácí. I tak jsme s ohledem na změny v sestavě nebyli jasným favoritem, ale uspět jsme samozřejmě chtěli. Domácí věděli, že už musí bodově zabrat a na hřišti  to bylo vidět. Absence
obranné osy (Žižka, D. Palm) byla velice citelná. Domácí toho využili velkým tlakem na náhradního brankáře Tlustého často na hranici pravidel a ze standardních situací vstřelili dvě branky, které zápas prakticky rozhodli. Přes zlepšený výkon ve druhém poločase se už podařilo jen konečný výsledek lehce upravit.
V začátku zápasu jsme si vytvořili šance – ve 12. minutě Rozsévačovu střelu vytáhl Průcha na roh. Po něm nestal velký závar – Rubešovu hlavičku se štěstím vyrazil opět Průcha a následné dorážky domácí obětavě zblokovali. Kdyby se podařilo dát gól, asi by zápas probíhal jinak, ale na kdyby se nehraje. A tak přišel úder na druhé straně a během dvou minut bylo prakticky rozhodnuto. V 19. minutě na centr Holce nejlépe zareagoval Mokošín a hlavou domácí posílá do vedení – 1:0. O dvě minuty později zaváhal s odkopem Pour a Mejstřík sám před Tlustým nemá problém – 2:0. Nadějná střela Palma v 25. minutě končí těsně mimo a tak v 35. minutě domácí náskok pojišťují. Trestný kop končí na břevně a důrazný Vincour zvyšuje na 3:0.
Druhý poločas začíná nadějněji. V 52. minutě domácí špatně reagují na centr Šedy a Melichar se prosazuje v pátém zápase v řadě – 3:1. Bohužel do konce zápasu už se na světelném ukazateli skóre nemění. Domácí si výsledek hlídají a mají i několik závarů před naší brankou. Naší největší šancí je pět minut před koncem pokus o lob Rozsévače, který však končí mimo branku.
Teď nás čekají v rychlém sledu dva další zápasy. Ve čtvrtek předehrávka v Kostelci nad Orlicí a v neděli přivítáme doma Jaroměř – tedy druhý a třetí celek tabulky.

Josef Vydra – vedoucí mužstva (hosté):
Naše personální situace v obranných řadách zápas silně ovlivnila. Domácí díky standardním situacím a důrazu při nich získali rozhodující náskok. Zlepšený výkon ve druhém poločase už přinesl jen kosmetickou úpravu výsledku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.