Starší dorost v prvním soutěžním utkání porazil Týniště

Jiskra Hořice U19 – SK Týniště nad Orlicí U19 3:1 (1:1)

Sestava: Tomášek – Kněžourek, Kočí, Šubr, Fátor – Šafka (70. Bartoníček), Šlambera, Kubát, Hátle – Vích – Košťál (60. Sehnal)

Branky: 22. Vích, 48. a 56. Kněžourek – 7. Kos

ČK: 89. Vích

Starší dorost po velmi dobrém výkonu přehrál hostující Týniště a zaslouženě vyhrál. Kaňkou na celém utkání je zbytečné vyloučení na sklonku zápasu.

Do zápasu jsme vlétli klasicky velmi vlažně a už v 7.minutě Týniště trestalo. Po ztrátě míče se do rychlého protiútoku dostal Kos, který bez problému přehodil vyběhnuvšího Jardu Tomáška – 0:1. Po tomto okamžiku jsme se trochu vzpamatovali a začali hrát kombinační fotbal, čehož využila naše nová posila Patrik Vích. Ve 22.minutě Patrik zužitkoval centr Kuby Kněžourka a hlavou překonal týnišťského brankáře – 1:1. Do konce poločasu jsme ještě zahodili několik i stoprocentních šancí, náš soupeř měl pouze jedinou, ta však zůstala také nevyužita, když skončila na tyči.

Druhá půle začala o poznání lépe než ta první. Ve 48.minutě se opřel Kuba Kněžourek do míče z 25 metrů a k překvapení všech se tato doprostřed mířená střela zastavila až v síti – 2:1. Za chvilku bylo v domácím táboře ještě veseleji, Kuba se po závaru dostal na velkém vápně k míči a z otočky trefil jediné volné místo – pravou šibenici – 3:1. V dalším vývoji zápasu náš soupeř fyzicky i psychicky odešel a snad každý vyjma obránců měl jednu, či dvě příležitosti. Bohužel jsme se v koncovce trápili, a tak se už výsledek dále neměnil.

Spokojenost jak s výkonem, tak s výsledkem. V sobotu v Nové Pace si však nejspíš nebudeme moci dovolit zahodit tolik šancí.