Vítězství nad lídrem tabulky, ale vážné zranění Dominika Palma…

17.09.2017 od 17:00 – 6. kolo KP 2017/2018
STŘELCI: 53. Melichar Jiří
SESTAVA: Žižka – Pour, Palm D. (75. Šedivý), Vodnárek, Tomáš (59. Šeda) – Rozsévač – Kočí (83. Kolovrátník), Palm P. (67. Melaga), Rubeš, Kuneš P. – Melichar (86. Skalský)
ŽK: 4:4 (40. Vodnárek, 43. Melichar, 73. Žižka, 73. Rozsévač)
Diváků: 225

Další cenná výhra nad loňským účastníkem divize a dosud stoprocentním Náchodem má trochu trpkou příchuť. Zranění stopera Dominika Palma (přetržená achilovka) si vyžádá delší absenci a pro tohoto hráče podzimní část skončila. Hráči přejeme, aby se už nevyskytly další komplikace a uzdravování probíhalo rychle. V tomto případě jde vše ostatní stranou a tentokráte i oslava vítězství byla podstatně skromnější. Než přejdu k průběhu zápasu, musím se zmínit ještě o jedné věci. Tou je chování některých  hráčů a zejména vedoucího hostí jak při zápase, tak i po něm. Pan Malý při zápase zesměšňoval naše hráče a korunu všemu nasadil pozápasovým hodnocením. Takovou neúctu k soupeři jsem ještě neviděl. Namachrovaný mistr světa zřejmě neunesl, že hvězdy prohrály a zcela zaslouženě!!!! To, že hráč stejného jména (zřejmě synek) těžce zranil našeho hráče (věříme, že opravdu nešťastnou náhodou) a za chvíli zcela úmyslně došlápl na ležícího Rubeše, zcela bagatelizuje a ještě viní naše hráče. Pan Malý je v našich očích pan Nikdo (Nula). V ostrém kontrastu je naopak reakce trenéra Panenky a také některých hráčů, kteří naopak uznali naše kvality  a poblahopřáli k výhře i k výkonu.
Vlastní zápas přinesl velice dramatickou podívanou s velkým množstvím zajímavých situací, šancemi i emocemi. Podle našeho zdání tentokráte za tempem hry trochu zaostával rozhodčí, který má značný podíl na nervozitě i věcech, které u fotbalu neradi vidíme. Naši hráči utkání zvládli jak takticky tak hlavně nezměrnou bojovností a nasazením. Tolik zablokovaných střeleckých pokusů není často vidět ani na hokeji. Naopak dopředu jsme dokázali být velice nebezpeční a na jasné šance vyhráli daleko větším rozdílem než 1:0. Zde vynikal zejména Jirka Melichar, který také zápas zaslouženě rozhodl. V obraně naopak zcela dominoval do svého zranění Dominik Palm, který dokázal být i velice nebezpečný při standardkách před brankou Náchoda (tyč).
Ostatní hráči se přidali a odvedli velice kvalitní výkon, který ocenili i diváci jak během tak i po zápase.
Zápas jsme začali aktivně, a i když byl Náchod velice silný na míči, nedostal nás pod trvalý tlak. Naopak naše útoky byly velice nebezpečné. V 10. minutě po centru Rubeš hlavičkuje Vodnárek vedle. Ve 22. minutě vysune Rozsévač Melichara, ten uteče obráncům, obchází brankáře, ale do branky mu nedovolí míč dostat vracející se obránci. Ve 36. minutě prochází Melichar z boku do vápna a na křížnou přihrávku těsně nedosáhl Kuneš. Mezitím je ještě v dalším úniku Melichar atakován na hranici pravidel, ale hra běží dál. Hosté hrozí střelami z dálky, s kterými si poradí pozorný Žižka nebo končí mimo branku. Největší šance hostí přichází ve 45. minutě prudký centr zleva před prázdnou brankou netrefil Simon.
Rozhodující moment přišel v 53. minutě. Pour centruje do vápna, Kuneš hlavičkuje, Nejman jeho střelu zblokuje jen před Melichara a ten míč posílá do branky! Hosté pak přece jen více utahují šrouby a v 58. minutě vytahuje skvělý reflexivní zákrok Žižka. V 60. minutě trestný kop prodlužuje hlavou Vodnárek na břevno. V 64. minutě po úniku a ostrém centru Kočího obránce hostí málem trefuje vlastní branku. V 68. minutě po rohu Kočího hlavičkuje D. Palm do tyče. Šancí na pojištění výsledku tedy bylo dost. V 85. minutě uniká opět Melichar, ve vápně je sražen, ale hraje se dál. O minutu později nastřeluje břevno i hostující Brich. To už hrajeme bez zraněného Palma, ale zaskakující Rubeš na stoperu odvádí dobrou práci. V hektickém závěru plném emocí výhru uhájíme.

Josef Vydra – vedoucí mužstva (domácí):
Dnešní utkání lze stručně zhodnotit asi takto: Překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství nad favoritem soutěže ovšem s trpkou pachutí. Tím je zranění nejlepšího a klíčového hráče Dominika Palma, pro kterého podzimní část soutěže po těžkém úrazu skončila. Proti dosud stoprocentnímu Náchodu jsme si vytvořili několik dalších šancí, ale proti byla dvakrát branková konstrukce, trochu smůla a minimálně jednou, ale spíše dvakrát i nedopískaná penalta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.