Výhra v prvním jarním zápase na penalty

10.03.2018 od 10:15 – 16. kolo KP 2017/2018
Slavia HK – TJ Jiskra Hořice 0:0 1:2 PK

STŘELCI PK: Rozsévač, Melaga 
SESTAVA: Žižka – Šeda (71. Šedivý), Pour, Melaga, Kočí (75. Tomáš) – J. Kuneš (46. Rubeš), Vávra, Rozsévač, Nečesaný – Kněžourek, Melichar
ŽK: 3:2 (52. Rozsévač, 76. Melichar)
Diváků: 45
ZÁZNAM ZÁPASU

Úvodní jarní utkání se odehrálo na kvalitní nové umělé trávě v areálu Slavie. Po nepovedené přípravě jsme šli do utkání s odhodláním získat zde nějaké body – a to se nakonec podařilo. Domácím chybělo několik hráčů a možná i proto se hrál opatrný fotbal se spoustou nepřesností. Přesto bylo utkání velmi bojovné se spoustou osobních soubojů, v kterých byli domácí důraznější. Šancí bylo k vidění minimum, a když už se něco podařilo, oba brankáři byli pozorní. Slavia se přece jen do koncovky dostávala častěji, ale naštěstí pro nás jejich finální fáze byla velmi špatná. Nám se podařilo několik dobrých protiútoků, ale ani naše zakončení nebylo takové, abychom vstřelili alespoň jednu branku. Ve dvou největších šancích byl Melichar, ale jednou netrefil branku a podruhé zasáhl dobře Moník. Závěrečná penaltová loterie nám konečně díky výtečnému Žižkovi vyšla, a tak vezeme cenné dva body.
Domácí začali aktivně a v 11. minutě se objevil ve velké šanci Chobotský – Žižka výborně zakročil a domácí mají jen roh. Hra se odehrává většinou ve středu hřiště a zakončení je naprosté minimum. Nám dobře funguje defenziva, ale dopředu už je to horší. Přesto v 39. minutě se daří rychlý brejk – Kuneš posílá ještě do lepší pozice Melichara, ale ten zakončuje zbrklou střelou vedle. Domácí mohou jít do šaten s vedením – ve 42. minutě osamocený Chobotský ve velké šanci selhal.
Druhý poločas je ještě opatrnější. Domácí mají několik příležitostí zakončit, ale jak už bylo řečeno většinou končí míč daleko od naší branky. Největší šanci má naopak v 79. Melichar. Domácí Moník včasným vyběhnutím se štěstím zachránil, a tak se jde na penalty. Domácí proměňují hned první a také jedinou. Další končí na tyči a pak tři chytá výborný Žižka. Naší první penaltu chytá Nečesanému Moník, pak Rozsévač vyrovnává na 1:1, na Rubeše znovu vyzrál Moník, Melaga ranou k tyči rozhoduje o bonusovém bodu pro nás.
Na dvou bodech má největší podíl výborný Žižka a dobře fungující obrana, ve které dominovali Pour s Melagou. I ostatní hráči dobře a zodpovědně plnili obranné úkoly, ale ve hře dopředu je stále co vylepšovat.
Dobrý výsledek potřebujeme potvrdit příští sobotu na hřišti v Novém Městě.

Josef Pleskot, trenér (domácí):
Na obou stranách bylo znát, že se hraje úvodní utkání. V obměněné sestavě jsme si vytvořili více příležitostí, ale to bylo vše. Bez vstřelené branky se vyhrát nedá. Spokojený jsem s nulou na kontě Moníka, penalty komentovat nebudu.
Josef Vydra – vedoucí mužstva (hosté):
Úvodní jarní utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo. Šlo spíše o boj s minimem šancí. Domácí se přece jen do koncovky dostávali častěji, ale zde si počínali špatně. Taktéž naše brejky úspěch nepřinesli a tak se zrodila zasloužená remíza. V penaltovém rozstřelu nám brankář Žižka vychytal bonusový bod a odjíždíme domů spokojeni.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář