Vysoká porážka ve Vysoké

07.10.2017 od 16:00 – 9. kolo KP 2017/2018
FK Vysoká n. L. – TJ Jiskra Hořice 6:0 (3:0)
STŘELCI: 18. Pražák Jan, 26. Ptáček Martin, 34. Podlipný Jan, 66. Bělka Vojtěch, 70. Haken Michal, 73. Bělka Vojtěch
SESTAVA: Žižka – Šeda, Vodnárek (46. Kočí), Melaga, Tomáš – Rozsévač – P. Kuneš (60. Šlambera), P. Palm (66. Kolovrátník), Kněžourek, J. Kuneš – Melichar
ŽK: 1:2 (53. Melichar, 68. Melaga)
Diváků: 60

Další zápas na těžkém terénu ve Vysoké se absolutně nepovedl. Zvláště v obranné činnosti jsme vůbec nestíhali a domácí si dělali, co chtěli. Žižka v brance se nestačil ohánět, aby zabránil ještě větší potupě. Domácí hráli s chutí a každá standardní situace hrozila pohromou. Kromě 6 branek nás ještě 3 krát zachránila branková konstrukce. Absence v obraně jsou citelnější, než jsme si asi představovali, a když jsou další zadáci v herním útlumu, dostavil se výsledek, který nikoho z nás nepotěšil. Hlavně absence D. Palma – bohužel do konce podzimu – je velice citelná. Vodnárek po zranění hlavy není ještě v pořádku a v poločase střídal. Dále chyběl Pour, Rubeš a Vávra, a tak už v obraně nebylo kam sáhnout. Teď se musíme soustředit na zbývajících 5 zápasů a pokusit se získat ještě nějaké body, aby výborný start nepřišel vniveč.
Domácí se s těžkým terénem vypořádali lépe. Jejich zkušenost ostře kontrastovala s naším naivním výkonem.  Výborní útočníci Bělka a Pražák vyhrávali většinu soubojů a byli skvěle doplňováni zkušenou zálohou a stoperem Ptáčkem. Nedokázali jsme hráče bránit při standardkách a z nich i padla většina branek. V 18. minutě propadl dlouhý aut k Pražákovi a ten z otočky pod břevno otevírá účet – 1:0. Ve 26. minutě se po rohovém kopu prosazuje hlavou Ptáček – 2:0. Ve 34. minutě trefují domácí břevno – na odražený míč nereagujeme, a tak Podlipný zvyšuje na 3:0. Do poločasu nás ještě jednou zachrání břevno a jednou vykopává Vodnárek z brankové čáry.
Ve druhém poločasu se naše mizérie ještě prohlubuje. V 64. minutě trefuje potřetí břevno hlavou Podlipný. O dvě minuty později si s rohovým kopem poradil Bělka a je to 4:0. V 70. minutě propadá dlouhý aut na zadní tyč a zde jsou úplně volní Haken a Podlipný – prvně jmenovaný nemá problém – 5:0. Další roh v 73. minutě a Bělkova hlavička ukončuje potupného kanára – 6:0.
Ve zbytku zápasu domácí naštěstí uberou a spokojí se s výsledkem. Nás teď čeká velké přemýšlení, co v obraně změnit – 15 inkasovaných branek ve 4 zápasech je opravdu hodně. A to nás v neděli čeká další špičkový tým z Červeného Kostelce, který v posledním zápase vyprovodil Jičín 5:0.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky "A" týmu a jeho autorem je Palmik9. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.